שני וגבי בר משתפים: כך משפיעני רשת מעצבים את הצרכנות של היום

שני וגבי בר משתפים: כך משפיעני רשת מעצבים את הצרכנות של היום

אם אתם עוסקים בתחום של איקומרס, כלומר מכירות של מוצרים באינטרנט, אתם בוודאי יודעים שבאינטרנט הענק ומלא האפשרויות, קבלת חשיפה למותג שלכם היא אינה משימה פשוטה. אחת הדרכים לעשות זאת היא שיווק המותג שלכם באמצעות משפיעני רשת: הכוונה בשיווק באמצעות משפיענים, היא התקשרות הסכמית עם אדם שיש לו חשבון מוצלח בפלטפורמה חברתית כזאת או אחרת, כך שאותו אדם יביא לכדי מודעות את המוצר שלכם בפני קהל העוקבים שלו.

לפי שני וגבי בר, מומחים בתחום האיקומרס, לשיווק באמצעות משפיענים ישנו מספר יתרונות. שיווק שכזה יוצר הגדלה של המודעות למותג שלכם, אך תוך יצירת אמון בדרך ייחודית: למשפיעני רשת יש כוח מיוחד מול הקהל שלהם, והם יכולים למנף אותו לצורך שיווק המוצרים שלכם.

אגב, לא תמיד מדובר במשפיענים מהעילית שבעילית; לא מדובר דווקא בידוענים נוסח קים קרדשיאן. ישנה קטגוריה רחבה הרבה יותר של מיקרו-משפיענים, כלומר משפיענים שיש להם עשרות אלפים או אפילו אלפים בודדים של עוקבים בפלטפורמות החברתיות שלהם. עם זאת, שיווק באמצעות מיקרו-משפיענים יכול להיות יעיל לא פחות, היות והעלות שלהם מן הסתם נמוכה הרבה יותר, וכן הם מאפשרים נגישות לקהל ממוקד, שמתאים לפעמים למוצרים מסוימים. לפי שני וגבי בר, יתכן וגם דווקא כאשר יש למשפיענים מעט עוקבים, הם משדרים יותר אותנטיות בפני הקהל שלהם, וכך כוח ההשפעה שלהם על הקהל הוא איכותי יותר.

הדור הבא של הצרכנים

לפי שני וגבי בר, אין אפשרות להתעלם עוד מן הכוח השיווקי של משפיעני רשת. הם מעצבים את האופן אנו צורכים: אם אנחנו רואים בגד יפה אצל משפיען שאנחנו עוקבים אחריו, זה עשוי בסבירות גבוהה לגרום לנו לרצות את הבגד הזה גם אנחנו. לא בהכרח נקנה אותו, אבל הרצון יתעורר. אם הרצון הזה יתעורר אצל מספיק אנשים, חלק מהם יהפכו את החשקים שלהם לרכישות.

בענפים מסוימים, כגון ענף האופנה למשל, משפיענים הם חזות הכל. למשל, ענקית האופנה הסינית SHEIN (המכונה לרוב בפיהם של ישראלים עם השם המשובש, "שיין"), מנטרת באמצעות אלגוריתם מיוחד את האינסטגרם והטיקטוק של משפיעני רשת מכל העולם, וכך "מנבאת" אילו בגדים הולכים להיכנס לאופנה בתקופה הקרובה. לאחר שיש בידיה ממצאים, מתחילים ב-SHEIN לעמול על קולקציה, וכך למעשה משחררים באתר קולקציה בתדירות סופר-גבוהה של יותר מפעם ביום. כן כן, זה אמיתי: ב-SHEIN מעלים בכל יום 10,000 מוצרים חדשים בתחום האופנה. וזו כמובן, רק דוגמה נוספת לכוח ולהשפעה של משפיענים על תרבות הצריכה שלנו.

נגישות