יציבות כלכלית

שני וגבי בר על היתרונות של יציבות כלכלית

בימים אלו אנו עדים להשתוללות של האינפלציה בארץ ובעולם. המשמעות של האינפלציה הזאת היא שהכסף שאנחנו מרוויחים מאפשר לנו לקנות פחות: פחות שירותים, פחות מזון, פחות, דיור, פחות רכב. פחות הכל. במצב של אינפלציה וחוסר ודאות כלכלית, מי שמפסיד באמת הוא השכבות הפחות מבוססות: כל משבר כלכלי בהכרח פוגע באופן בלתי שוויוני באוכלוסייה (שהרי אם כולם היו נפגעים באופן שווה, אז בעצם אין משבר). 

לפי גבי ושני בר, ליציבות כלכלית ישנם יתרונות רבים: מי שנמצא ביציבות כלכלית, נמצא בסיכון נמוך בהרבה להידרדרות להתמכרות לסמים; יש לו סיכוי גבוה הרבה יותר לתוחלת חיים מעל הממוצע; הנישואים שלו יציבים יותר לרוב, והבריאות הנפשית שלו טובה יותר בכל פרמטר. 

אין ספק, יציבות כלכלית היא משהו שכל אחד יכול לשאוף אליו. אולם כיצד יכול אדם שכיר, שלא צבר הון משמעותי, להגיע ליציבות כלכלית כזאת, כאשר כל הוצאה לא צפויה כגון תיקון לאוטו, אירוע רפואי, תשלומי מס הכנסה בסוף השנה וכדומה, יכולים להוציא אותו מאיזון? 

הדרך היחידה של אדם כזה היא להשקיע את הכסף שכן הצליח לחסוך. ישנם כל מיני אפיקי השקעה אפשריים: קרנות השקעה, מסחר יומי במניות, קריפטו ועוד. אולם העניין לגבי השקעות, הוא שהתשואה האפשרית מתמחרת את הסיכון שהיא מגלמת. למשל, ניתן לשים את הכסף בפיקדון בבנק, ונקבל עליו תשואה מובטחת, אלא שהתשואה הזאת תהיה נמוכה מאוד. מנגד, אפשר לשים במניות ולהרוויח בענק, אך כמובן שגם להפסיד המון. 

עם זאת, שני וגבי בר מציעים אפיק השקעה שאולי לא חשבתם עליו. המיזם החדש של גבי ושני בר, ווישפול מרקט, מציע הזדמנות שקשה לסרב לה: השקעה שמתאימה לכל אחד בנכס דיגיטלי, החל מסכום התחלתי של חמש מאות דולרים בלבד, ותקבלו נתח במרקטפלייס חדשני ומוביל, ווישפול מרקט, המארגן תחתיו מספר מותגים מנצחים בתחום האיקומרס. השקעה בווישפול מרקט מחלקת דיבידנדים למשקיעים, וכן מעניקה הטבות למשקיעים בדמות הנחות ענק בחנויות המיזם. לכל הפחות, שווה לשמוע פרטים נוספים, על השקעה כזאת, שיכולה להביא אתכם לנחלה הרצויה של יציבות כלכלית. 

נגישות